Za uszkodzenie tablic informacyjnych o wartości ponad 4 tys. zł odpowiedzą dwaj bialczanie w wieku 24 i 27 lat. Sprawcy postanowili podciągać się po kolei na mijanych znakach, niszcząc je. Usłyszeli już zarzuty.

Pod koniec sierpnia br. policjanci bialskiej prewencji podczas pełnionej służby na terenie miasta zauważyli kilkanaście uszkodzonych tablic informacyjnych. Straty oszacowane zostały przez pracownika urzędu na szkodę ponad 4 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że udział w tym zdarzeniu mają dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 24 i 27 lat. Młodszy z mężczyzn został zatrzymany do wyjaśnienia. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty w zakładzie karnym, gdzie trafił następnego dnia po zdarzeniu w związku z orzeczoną karą pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyźni przyznali, że przed zdarzeniem postanowili iść na stację paliw po alkohol. Po drodze wpadł im do głowy pomysł, że będą podciągać się na tablicach informacyjnych z nazwami ulic. W ten sposób bez żadnego powodu uszkodzili kilkanaście tablic. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd. Na poczet przyszłych kar i grzywiem policjanci zabezpieczyli od 24-latka gotówkę.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska