Podlasie Biała Podlaska jednak zagra w grupie IV III ligi. Taką wiadomość dziś przekazał Zarząd Podlasia Lubelskiemu Związkowi Piłki Nożnej i mediom.

Zgodnie z przewidywaniami Soła Oświęcim wycofała się z rozgrywek. Prowadzący rozgrywki grupy IV III ligi LZPN natychmiast wystosował pismo z zapytaniem o grę w III lidze do Podlasia. – Po szerokich konsultacjach z całym środowiskiem piłkarskim w Białej, a przede wszystkim trenerem Przemysławem Sałańskim i zawodnikami oraz sponsorami klubu – informuje Karol Filipek Prezes Podlasia. – Zdecydowaliśmy się na grę w III lidze. Przede wszystkim zaadecydował fakt, że młodzi zawodnicy którzy przechodzą do nas z TOP-54 będą mieli o wiele lepsze warunki do rozwoju w III niż IV lidze – podkreśla.

Podlasie swój pierwszy mecz miało by grać już w niedzielę z drugą ekipa Korony Kielce. Spotkanie zostanie przełożone na inny termin. Bialczanie po raz pierwszy w lidze wybiegnie na murawę PSW Areny w czwartek 15 sierpnia (godzina nie została jeszcze ustalona), a ich rywalem będzie Hutnik Kraków. Tu warto wspomnieć o zapobiegliwości piłkarzy z Nowej Huty, którzy mimo werdyktu Nadzwyczajnej Komisji Odwoławczej o tym że Soła zagra w III lidze, dla asekuracji zamówili hotel na 14 sierpnia w Białej Podlaskiej.

Dziś o godzinie 17 na stadionie przy ulicy Zdanowskiego Podlasie zagra mecz kontrolny z swoim imiennikiem z Sokołowa Podlaskiego.