Policjanci spotkali się z kolejną grupą dzieci z Ukrainy, które spędzają tygodniowe ferie zimowe w Janowie Podlaskim. Funkcjonariusze wspólnie z WORD Biała Podlaska przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Spotkanie z przewodnikami psów służbowych, rozmowa z technikiem kryminalistyki czy pokaz sprzętu w tym symulatora dachowania to tylko niektóre z nich.

Dzięki współpracy IPA Polska, władz samorządowych oraz Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego  Hotel „Zamek Janów Podlaski” grupa ponad 200 dzieci wraz z opiekunami spędza swoje ferie z dala od działań wojennych. To już piąty turnus podczas którego młodzi ludzie odpoczywają i regenerują siły.

W działania włączyła się również bialska komenda. Funkcjonariusze komendy miejskiej jak też janowskiego komisariatu spotykają się z uczestnikami turnusów, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić im czas spędzony w naszym kraju. Dnia 28 lutego odbyło się kolejne takie spotkanie. Bialską komendę reprezentował Zastępca Komendanta Miejskiego w Białej Podlaskiej nadkom. Mariusz Kononiuk. Dzieci i młodzież odwiedził też Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej Pan Igor Dzikiewicz.

W trakcie spotkania młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się wiele o pracy bialskich policjantów i funkcjonowaniu służby w naszym kraju. Jedną z atrakcji, która wzbudziła wśród najmłodszych wiele emocji było spotkanie z mł. asp. Mariuszem Wójcikiem oraz sierż. szt. Dariuszem Koczkodajem- przewodnikami psów służbowych oraz ich pupilami. Policjanci opowiedzieli o codziennej służbie z „czworonożnymi funkcjonariuszami”, przedstawili też namiastkę ich umiejętności podczas pokazu.