Dzielnicowi z Janowa Podlaskiego spotkali się z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim. Mundurowi przybliżyli najmłodszym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiele uwagi poświęcili też obowiązkowi korzystania z elementów odblaskowych. Na zakończenie maluchy otrzymały odblaski przygotowane przez sponsora.

Dzielnicowi janowskiego komisariatu spotkali się z przedszkolakami, będącymi wychowankami Przedszkola Samorządowego w Janowie Podlaskim. Pogadanka odbyła się w ramach akcji „Świeć Przykładem”. W trakcie spotkania asp. Wojciech Wiszniewski oraz mł. asp. Aneta Filc przybliżyli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominali o obowiązku korzystania z fotelików w czasie jazdy samochodem oraz zwrócili uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi osobami.

Funkcjonariusze opowiadali również o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczyli jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu. Dzieci miały też okazję wykazać się już posiadaną wiedzą o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym – która, jak się okazało, wcale nie była mała.

Na dzieci czekała dodatkowa atrakcja. Do akcji przyłączyła się firma Bakalland S.A. z Janowa Podlaskiego, która ufundowała i przekazała przedszkolakom elementy odblaskowe.