Bialscy policjanci zabezpieczali trasę przejścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej, która wyruszyła w drogę do Częstochowy. Funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymujących oraz dbali o płynność ruchu na drogach.

Sierpień to poza wakacyjnym wypoczynkiem okres pielgrzymek. Wiele osób wyrusza w daleką drogę do sanktuariów ze swymi intencjami. Nad ich bezpieczeństwem czuwają też policjanci.

Na Jasną Górę wyruszyła również Piesza Pielgrzymka Podlaska. Pątnicy wyruszyli z Parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej w trzech grupach. Jak co roku nad ich bezpieczeństwem czuwali m.in. policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Policjanci pomagali w bezpiecznym przejściu przez skrzyżowania i newralgiczne miejsca na terenie miasta będące na trasie przemarszu. Dbali również o płynność ruchu na drogach. Stróże prawa dbali o to, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i żeby nie doszło do zdarzeń w ruchu drogowym. Pątnicy opuszczą teren powiatu bialskiego wyruszając w dalszą drogę.