W miejscowości Polubicze Wiejskie Drugie, kierująca oplem 73-latka, próbując ominąć sarnę, straciła panowanie nad autem, które dachowało na poboczu drogi. Po godzinie 10.00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem sarny. W tym wypadku kierowca uderzył w zwierzę, które nagle wybiegło na drogę.

Do pierwszego zdarzenia doszło 4 sierpnia około godziny 4:30 na drodze krajowej K-63 w miejscowości Polubicze Wiejskie Drugie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem 73-latka, chcąc uniknąć zderzenia z sarną zjechała na pobocze, gdzie auto dachowało. Jak ustalili policjanci kierująca samochodem była trzeźwa. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Po godzinie 10.00 policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Z ustaleń mundurowych wynika, że w miejscowości Pogorzelec, kierujący mazdą 67-latek potrącił sarnę, która nagle wybiegła na jezdnię. W wyniku zdarzenia kierowca nie doznał obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonym pojeździe. Zwierze uciekło z miejsca.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.