Policjanci bialskiego SPEED-u zatrzymali 31-latka, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został też ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tys. zł. Dzień wcześniej mandat w tej kwocie otrzymał 23-latek, który na DK-2 pędził niemal 160 km/h.

Dnia 22 marca po godz. 16.30 na ul. Kolejowej w Międzyrzecu Podlaskim policjanci bialskiej grupy SPEED zauważyli kierowcę Passata, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 65 km. Za kierownicą osobówki siedział 31-letni obywatel Gruzji mieszkający na terenie naszego powiatu. Tłumaczył, że powodem jego zachowania był fakt, że spieszy się do pracy. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. zł. Jego konto zwiększyło się o 14 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Tak wysokim mandatem ukarany został 23-letni obywatel Białorusi zatrzymany dzień wcześniej w Terespolu na krajowej dwójce. Mężczyzna pędził osobowym Land Rover-em niemal 160 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 66 km. Jego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator. Również w przypadku 23-latka na jego koncie “pojawiło się” 14 punktów karnych. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył pośpiechem na granicę.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska