Ratujemy i uczymy ratować to hasło IV PIKNIKU BEZPIECZEŃSTWA, który odbył się w ubiegłą niedzielę na terenie WORD w Białej Podlaskiej w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci odpowiedzieli na zaproszenie, włączając się w tą inicjatywę i przygotowując stoisko. Można było dowiedzieć się wiele na temat bezpieczeństwa, obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz oznakować rower.

W niedzielę 10 września na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbył się IV PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowany w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowany przez WORD w Białej Podlaskiej oraz Stowarzyszenie Bezpieczna Biała.

Bialscy policjanci chętnie włączyli się w tą inicjatywę. Odpowiadając na zaproszenie organizatorów przygotowali policyjne stoisko. Funkcjonariusze przygotowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w służbie. Można było obejrzeć między innymi sprzęt PZ, który wykorzystywany jest między innymi podczas zabezpieczeń imprez masowych, jednostki broni czy wyposażenie indywidualne mundurowych. Dzieci chętnie siadały też za kierownicą radiowozu czy motocykla by zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz zapoznawały się z przygotowanymi dla nich znakami drogowymi dotyczącymi pieszych i rowerzystów.

Chętni mogli dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba w Policji. Oprócz przybliżenia charakteru i specyfiki „policyjnego fachu” mundurowi nie zapomnieli o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem nie zabrakło informacji dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W trakcie trwania pikniku prowadzono również akcję znakowania rowerów.

Podczas tego spotkania wszystkie służby promowały ideę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedząc jak ważne jest wykształcenie odpowiednich mechanizmów, które sprawdzą się w obliczu nagłej konieczności udzielenia pomocy. Funkcjonariusze przypominali również, że to ona zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska