Trwają poszukiwania 46-letniego Jarosława Banacha. Od chwili zgłoszenia policjanci sprawdzają każdy trop mogący przyczynić się do ustalenia miejsca jego pobytu. Mundurowi, wspólnie ze strażakami sprawdzali rejon rzeki Czapelka, jak też znajdującego się nieopodal zbiornika wodnego.

Policjanci z komisariatu w Terespolu poszukują mieszkańca Terespola, 46-letniego Jarosława Banacha. Mężczyzna w dniu 30.12.2022 r. widziany był przez członka swojej rodziny w miejscu zamieszkania, od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną, a jego aktualne miejsce pobytu nie jest znane.

Rysopis zaginionego: wzrost: 180 cm, sylwetka średnia, włosy: krótkie, czarne, nos: średni, oczy: piwne.

Od chwili zgłoszenia trwają intensywne poszukiwania mężczyzny. Każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają posiadane informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego. Przeszukany został rozległy teren przyległy do miejsca zdarzenia, jak też okoliczne miejscowości. Dnia 25 stycznia policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Małaszewiczach, sprawdzali koryto rzeki Czapelka, jak też akwen wodny o tej samej nazwie. Poszukiwania dalej trwają.

Podczas poszukiwań wykorzystywany jest również specjalistyczny sprzęt m.in. drony. Użycie tego rodzaju nowoczesnego sprzętu w poszukiwaniach na dużych obszarach pozwala na sprawdzenie terenu i dotarcie do miejsc, które byłyby trudno dostępne w trakcie penetracji pieszej przez policjantów i strażaków. W trakcie działań wykorzystany był również pies tropiący.

Osoby, które widziały zaginionego lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca jego pobytu proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Terespolu, pod numerem telefonu 47 81 49 210 lub na numer alarmowy 112.