Mija kolejny dzień poszukiwań zaginionego Tomasza Sylwesiuka. Użytkowane przez mężczyznę auto znalezione zostało w rzece Krzna. W działania włączyła się Specjalistyczna Grupa Ratownictwa wodno-nurkowego KWPSP w Lublinie wyposażona w sonar. Funkcjonariusze po raz kolejny sprawdzać będą koryto rzeki.

W minioną sobotę 11 stycznia dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony, że w miejscowości Starzynka samochód osobowy wpadł do rzeki. Kiedy auto zostało wyciągnięte z wody okazało się, że wewnątrz pojazdu nikogo nie było. Policjanci ustalili użytkownika auta. Gdy dotarli do miejsca jego zamieszkania okazało się, że 45-latek nie powrócił do domu.

Od soboty 11 stycznia trwają intensywne  poszukiwania mężczyzny. Każdego dnia w działania poza bialskimi policjantami i funkcjonariuszami z Terespola włączają się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz inne służby, tj. Funkcjonariusze Straży Pożarnej z JRG Małaszewicze, OSP Neple, OSP Krzyczew, a także funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Terespolu, pracownicy Nadleśnictwa Chotyłów. W działania aktywnie włączyli się również mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz rodzina i znajomi zaginionego. Przeszukany został rozległy teren przyległy do miejsca zdarzenia jak też okoliczne miejscowości.

Podczas poszukiwań każdego dnia wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt m.in. drony czy kamera termowizyjna. Użycie tego rodzaju nowoczesnego sprzętu w poszukiwaniach na dużych obszarach pozwala na sprawdzenie terenu i dotarcie do miejsc, które byłyby trudno dostępne w trakcie penetracji pieszej przez policjantów i strażaków. W trakcie działań wykorzystany był również pies służbowy.

W dzisiejsze działania włączyli się strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa wodno-nurkowego KWPSP w Lublinie. W jej skład wchodzą nurkowie wyposażeni w urządzenie typu sonar.  Szczegółowo sprawdzane będzie koryto rzeki Krzna.

Mężczyzna ostatni raz widziany był w dniu 10.01.2020 roku około godz. 14:20. Do chwili obecnej Tomasz Sylwesiuk nie wrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Jutro (14 stycznia) od godziny 09:00 w Starzynce k. Terespola zostaną wznowione poszukiwania. Policja prosi osoby chętne o pomoc w poszukiwaniach. Osoby chętne proszone są o ubranie ciepłej odzieży oraz odpowiedniego obuwie, ponieważ przeczesywane będą okolice rzeki Krzna. Można zabrać z sobą także prowiant, jedzenie i picie.

źródło: KMP Biała Podlaska
źródło: KMP Biała Podlaska
źródło: KMP Biała Podlaska
źródło: KMP Biała Podlaska