W niedzielę prawo jazdy stracił 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Młody kierowca wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z drugim autem, kierowanym przez bialczankę.  

Wczoraj po godz. 17.30 na skrzyżowaniu ul. Twardej i Żwirowej w Białej Podlaskiej doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący citroenem 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego, zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem autem. Drugim pojazdem, również marki Citroen kierowała 59-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej.  – Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez 19-latka. W wyniku zderzenia do szpitala przewiezione zostały trzy osoby. Kierowcy oraz pasażer jednego z samochodów. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach i ogrodzeniu posesji sąsiadującej z miejscem zdarzenia – wyjaśnia Barbara Salczyńsk-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej policji.

Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali nastolatkowi uprawnienia do kierowania. Jak się okazało 19-latek otrzymał je niespełna miesiąc wcześniej. Skierowano również przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego.