Trwa głosowanie na inwestycje zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Na liście znalazło się łącznie 20 projektów. Jednym z nich jest “Aktywna Biała” – propozycja wybudowania street workout parku oraz placów streetball i golbox przy boiskach „Na Skarpie”.

“Aktywna Biała” to projekt stworzony przez radnych Marka Dzyra i Marcina Izdebskiego oraz stowarzyszenie „Orzechówek”. Celem inwestycji jest kompleksowa rewitalizacja terenu przy ul. Na Skarpie oraz zapewnienie mieszkańcom miejsca do aktywnego wypoczynku.

Planowane obiekty stanowiłyby unikatowe miejsce w skali miasta i regionu. Street workout park ma być największym w okolicy placem do kalisteniki. Boisko do streetballa umożliwiłoby rozgrywki ulicznej koszykówki w stylu amerykańskim – z metalowym koszem i wysokiej jakości nawierzchnią. Golbox to natomiast propozycja dla najmłodszych – boisko o wymiarach 6 m x 9 m, małe bramki, odpowiednia nawierzchnia oraz siatka zatrzymująca piłkę. Warto także wspomnieć, że wkrótce w bliskim sąsiedztwie powstanie ścieżka rowerowa, która ułatwi rowerzystom dojazd do tego terenu.

“Aktywna Biała” znajduje się na liście propozycji do BO jako duży projekt nr 2. Głosowanie za pomocą kart trwać będzie do 7 września, a przez internet do 10 września.