Niemal 50 wykroczeń oraz 2 zatrzymane dowody rejestracyjne to efekt sobotnich działań policjantów bialskiej drogówki w ramach akcji „Stop agresji na drodze”. Były one wymierzone w kierowców przejawiających agresywny i brawurowy styl jazdy oraz miały na celu zapobieganie nielegalnym wyścigom.

W sobotni wieczór policjanci bialskiej drogówki przeprowadzili na terenie miasta akcję „Stop agresji na drodze”. Jej celem było zwalczanie agresywnych i brawurowych zachowań kierowców oraz zapobieganie nielegalnym wyścigom samochodowym. Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu. Podczas działań mundurowi skontrolowali niemal 50 pojazdów ujawniając tyle samo wykroczeń.

Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. W dwóch przypadkach młodzi kierowcy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Na ulicy Janowskiej 23-letni mieszkaniec Siedlec jechał 114 km/h, przekraczając tę dozwoloną o 64 km. W drugim przypadku 19-letni bialczanin pędził ulicą Celników Polskich BMW z prędkością 102 km/h. W obydwu przypadkach na nieodpowiedzialnych kierowców nałożone zostały wysokie mandaty, a ich konta wzbogaciły się kolejno o 14 i 13 punktów karnych. Stracili oni również uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Mundurowi zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne kontrolowanych aut za „zbyt głośny wydech” oraz używanie opon z umieszczonymi w nich elementami przeciwślizgowymi. W jednym przypadku skierowany został wniosek o ukaranie kierowcy do sądu.

źródło: KMP Biała Podlaska