W niedzielę w Łomazach odbył się Gminny Dzień Kobiet. Hala Zespołu Placówek Oświatowych zapełniała się, a panie witane były słodkimi upominkami przed wyjątkowym koncertem, którego gwiazdami byli duet Sokołowski & Menet.

Przed godziną 17.00 hala Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach zaczęła się licznie zapełniać. Jeszcze przed zajęciem miejsc, wszystkie Panie zostały obdarowane małym, słodkim co nieco.

Uroczystego rozpoczęcia wydarzenia dokonał Wójt Gminy Łomazy-Jerzy Czyżewski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury-Ryszard Bielecki. Po krótkich przemowach oraz przekazaniu serdecznych życzeń przyszedł czas na wyjątkowy koncert!

W liryczną, nostalgiczną atmosferę wprowadził wszystkich wyjątkowy duet Sokołowski & Menet.

Patrycjusz Sokołowski-jeden z ciekawszych głosów bas-barytonowych w Polsce, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach wokalnych. Występował w większości teatrów w Polsce, m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Na stałe związany z Operą Lubelską.

Gabriel Menet-jako pianista jazzowy grał w bandach w Europie i Stanach Zjednoczonych, jako kompozytor współpracował z teatrami w całej Polsce. Jest autorem muzyki do Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej UEFA EURO U21.

Program koncertu obfitował w utwory z repertuaru legendarnych artystów m.in. M. Fogga, P. Szczepanika, G. Łobaszewskiej, B. Meca, Z. Wodeckiego, A. Zauchy, B. Krafftówny.

Nie brakowało wzruszających, refleksyjnych kompozycji, dzięki którym publiczność mogła pozwolić sobie na chwile relaksu i odprężenia spędzając czas w klimatycznej atmosferze. Występ niósł za sobą pełen wachlarz emocji bezpośrednio przekazywanych do widzów.

Pisząc o tym wspaniałym wieczorze, nie można zapomnieć o wsparciu całego wydarzenia przez sponsorów:

  • Wójt Gminy Łomazy – Jerzy Czyżewski
  • Przewodniczący Rady Gminy Łomazy – Andrzej Wiński
  • Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju – Marcin Głowacki
  • Krzysztof Kamiński – Zakład Blacharstwo-Lakiernictwo; Łomazy
  • Wiesław Knyszewski – Firma “Szwagry”
  • Marian Serhej – Producent palet i skrzyniopalet; Łomazy
  • Sołectwo – Łomazy I – Marian Serhej
  • Sołectwo – Łomazy II – Sławomir Gicewicz

Organizatorzy:

Wójt Gminy Łomazy, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach, Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach, Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju.

Tekst i zdjęcia: Beata Kaczmarek, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach