Riad Haidar od stycznia nie będzie kierował oddziałem neonatologicznym szpitala w Białej Podlaskiej. Lekarz i zarazem poseł Koalicji Obywatelskiej uważa, że to decyzja polityczna. Szpital odpiera zarzuty i informuje, że w czasie najbliższych miesięcy zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko lekarza kierującego oddziałem

“Z ogromnym smutkiem i żalem informuję Was, że decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego Zjednoczonej Prawicy) od 1 stycznia 2020 nie będę już kierował Oddziałem Neonatologicznym w bialskim Szpitalu” – poinformował Haidar na swoim Facebooku.

“To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała. Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie” – napisał lekarz i polityk KO.

Haidar uważa to za sytuację smutną, a decyzja jest jego zdaniem wyłącznie polityczna. “Bardzo serdecznie dziękuję Wam za okazaną dotychczas wsparcie, ale to już chyba koniec mojej ponad 40 letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu. Jest mi po ludzku bardzo smutno” – pisze.

Rzecznik szpitala w Białej Podlaskiej odpowiada, że Riad Haidar udziela świadczeń oraz pełni funkcję lekarza kierującego oddziałem w oparciu o umowę kontraktową w wyniku konkursu na czas określony, która wygasa 31 grudnia 2019 r.

– Panu doktorowi podczas rozmowy z dyrektorem zaproponowano dalszą współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na udzielanie świadczeń w Oddziale Neonatologicznym. Przekazano jednostronnie podpisaną umowę dalszej współpracy na dogodnych warunkach. Umowa nie przewidywała kierowania i zarządzania oddziałem – informuje Magdalena Us, rzecznik szpitala.

I podkreśla, że w czasie najbliższych miesięcy zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko lekarza kierującego oddziałem. Na ten okres zostanie powołany pełniący obowiązki. Na razie nie wiadomo, kto nim zostanie. – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest otwarty na dalszą współpracę z lek. Riadem Haidarem i oczekuje na zwrot przekazanej umowy współpracy sporządzonej 24 grudnia 2019 roku. Na razie dostaliśmy od niego oficjalną informację przez telefon, że nie będzie pracował dalej na oddziale neonatologii. Liczymy jednak, że to się zmieni i podejmie współpracę – komentuje Us.

Riad Haidar to znany i ceniony lekarz, specjalista w dziedzinie neonatologii. Urodził się w As-Suwajdzie w Syrii. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. Od 40 lat związany jest z bialskim szpitalem, a oddziałem neonatologii kierował przez prawie 30 lat.