Za usiłowanie oraz kradzież perfum odpowie 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Sprawca „działał” w drogeriach na terenie miasta.  Skradziony towar oferował m.in. za pomocą portalu społecznościowego. Jego wartość oszacowana została na kwotę ponad 3 tys. zł. 26-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, realizując posiadane informacje ustalili, że 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej podejrzewany jest o kradzież perfum z drogerii znajdujących się na terenie miasta. Do zdarzeń doszło w grudniu ubiegłego roku, a skradziony towar oferowany był m.in. na portalu społecznościowym.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje.  Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 3 tys. zł. Łupem sprawcy padały w większości markowe perfumy. 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili bowiem, że grudniu ubiegłego roku na terenie jednej z drogerii sprawca usiłował ukraść perfumy. Tego dnia został zauważony przez jedną z pracownic, która próbowała go zatrzymać. Wówczas odrzucił skradzione mienie uciekając ze sklepu.

Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy,gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Teraz o dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.