Gigantyczny przemyt – ponad 430 tysięcy paczek papierosów – udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Koroszczynie. Rynkowa wartość przejętego towaru to ponad 6 mln złotych. 

Wjeżdżająca z Białorusi ciężarówka została najpierw prześwietlona na skanerze,
a następnie, po interpretacji uzyskanego obrazu, poddana szczegółowej rewizji.

Po dokładnej wielogodzinnej kontroli okazało się, że w pojeździe znajduje się olbrzymia papierosowa kontrabanda – aż 432,4 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w innym, zgłoszonym do odprawy towarze. 

Przemyt papierosów udaremniono… 25 grudnia 2019 r. To czas, gdy na granicy jest bardzo dużo pracy – w związku ze wzmożonym obrotem towarowym przed końcem roku. 

Przeciwko kierowcy pojazdu, obywatelowi Polski, funkcjonariusze celno-skarbowi wszczęli postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu. Zarówno papierosy, jak i ciągnik siodłowy wraz z naczepą, zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Sprawę prowadzi Lubelski Urząd Celno–Skarbowy. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji nie było możliwe.

Tekst: IAS Lublin