Policjanci ustalają okoliczności tragicznego pożaru, do którego doszło wczoraj w nocy w miejscowości Rokitno. Częściowemu spaleniu uległ parterowy dom. W trakcie gaszenia pożaru znaleziono ciało, prawdopodobnie 68-letniego mieszkańca posesji.

Do pożaru domu doszło wczoraj (26 marca) w miejscowości Rokitno. W wyniku pożaru  częściowemu spaleniu uległ parterowy dom.

– W trakcie prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej, w drewnianej części budynku strażacy odnaleźli ciało – prawdopodobnie 68-letniego mieszkańca posesji. W chwili zdarzenia, w drugiej murowanej części przebywały trzy osoby, które same zdążyły opuścić dom. Jedna z nich 95-latka trafiła do szpitala na obserwację. – informuje rzecznik prasowy KMP , podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla

Jak udało się wstępnie ustalić przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia.

Po zakończonych działaniach strażaków, na miejscu pracę pod nadzorem prokuratora rozpoczęły służby śledcze. Decyzją prokuratora ciała zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji.

Wczoraj zostały również przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa, które pomogą wyjaśnić jak doszło do tragedii.