Już w tym tygodniu Maria Szyszkowska odwiedzi nasze miasto. W ramach Dyskusyjnego Klubu książki odbędzie się spotkanie autorskie. Nie możesz tego przegapić!

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie z Marią Szyszkowską pt. „Zagrożenia i niepokoje człowieka XXI wieku”. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia (piątek) o godzinie 17 w bibliotece przy ul. Orzechowej 34.

Marii na spotkaniu towarzyszył będzie małżonek, Jan Stępień, rzeźbiarz, poeta, pisarz, rysownik, bioterapeuta. Jest on autorem kilku powieści, zbiorów opowiadań, tomików poetyckich a także dramatów.


Maria Szyszkowska jest filozofem, profesorem zwyczajnym, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Miejsce Habilitacji – Wydział Filozoficzny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach dziewięćdziesiątych była sędzią Trybunału Stanu RP. Była senatorem V kadencji, w 2005 roku nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla przez fundacje Swisspeace, która uzasadniała to wieloletnią działalnością na rzecz praw człowieka, stanowczym i wolnym od koniunkturalizmu propagowaniem idei życzliwości wobec wszystkich grup społecznych oraz szerzeniem pacyfizmu. Przez półtora roku wykładała filozofię na uniwersytecie w Wiedniu. Opublikowała kilkadziesiąt książek i kilkaset artykułów.