W najbliższą środę Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Verona cafe zapraszają na Bialskie Mikołajki Bluesowe. ich głównym bohaterem będzie . Nasz portal patronuje tej imprezie. Dla naszych czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie.

Magda jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013) przez czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Nazwana we Francji „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie). To wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Skandynawii, Luksemburgu, Anglii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie. Autorka m.in. akustycznego albumu koncertowego Magda Live, nominowanego do nagrody Fryderyk 2009, płyty studyjnej „Blues Travelling” nagranej z udziałem Michała Urbaniaka oraz albumu Live at Satyrblues prezentującego koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin’ Slimem. W 2008 roku gwiazdę Magdy Piskorczyk, jako jedną z trzech pierwszych, odsłonięto w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie koło Zielonej Góry. W 2009 roku została zaproszona do międzynarodowego zespołu Konoba, wykonującego tradycyjną muzykę Afryki Zachodniej. Magda występowała z wielce uznanymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Organkiem, Gregiem Szłapczyńskim, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin’ Slimem, Billy Gibsonem, Ritą Engedalen, Seckou Keitą czy grupą Engerling. Muzyka Magdy Piskorczyk to przygotowywane przez nią wysmakowane aranżacje standardów soulowych, funkowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel i blues wplecione w walor własnych kompozycji. To muzyka z jednej strony głęboko osadzona w tradycji, zwłaszcza afroamerykańskiej, z drugiej – bardzo osobista w charakterze i nieszablonowa. Miłość do rytmu, emocje, żywiołowość, radość i poczucie humoru przeplatają się z powagą i głęboką refleksją, a wszystko to przenika i spaja muzyczna wrażliwość oraz osobowość artystki. Niekonwencjonalne wykorzystanie głosu, gitar, perkusjonaliów oraz innych instrumentów nadaje tej muzyce pięknych barw. Wspólne śpiewanie, klaskanie czy pstrykanie to nieodłączne elementy występów Magdy.

Magda Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna, elektryczna i basowa, perkusja, aranżacje) z zespołem w składzie: Bartosz Kazek – perkusja i instrumenty perkusyjne; Szymon Kucharczyk – gitary wystąpi 05.12.2018 godz.20.30/środa/ Klub “Verona cafe” Biała Podlaska ul. Janowska 4/8. Bilety w cenie 60 zł już są dostępne w Pizzerii Roma ul. Brzeska 1 tel. 83/344 44 20. Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu.

KONKURS

Aby otrzymać podwójne zaproszenie na Bialskie Mikołajki Bluesowe należy na adres konkurs@bialanews.pl napisać e-mail w którym oprócz waszego imienia i nazwiska prosimy w kilku zdaniach napisać dlaczego kochacie blues. Najlepszą wypowiedź nagrodzimy podwójnym zaproszeniem. Na e-maile  czekamy do niedzieli 2 grudnia 2018 do godziny 23:59.