Za uszkodzenie wnętrza najmowanego mieszkania na terenie Białej Podlaskiej odpowie 25-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska, Mężczyzna dla zabawy z broni pneumatycznej ostrzelał ściany, lodówkę i inne elementy wyposażenia, powodując straty na kwotę ponad 3 tysiące złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek bialscy policjanci powiadomieni zostali o uszkodzeniu wnętrza mieszkania. Z relacji właściciela mieszkania wynikało, że dokonał tego 25-latni najemca, który zamieszkiwał tutaj od około roku, ale w ostatnim czasie, z uwagi na częste skargi sąsiadów związane z zakłócaniem spokoju i ciszy nocnej, wypowiedział mu najem. Po wejściu do mieszkania właściciel nie mógł uwierzyć, że można było tak zniszczyć cudzą własność.

Powyrywane gniazdka i połamane szafki oraz łóżko było nieprzyjemnym widokiem. Wgłębienia w ścianach oraz dziury w drzwiach lodówki były zaskoczeniem tym większym, gdy podczas dalszego sprzątania właściciel odnalazł metalowe kulki jako naboje z broni pneumatycznej. Sprawca tego czynu nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania stwierdzając tylko, że „ tak wyszło”. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.