Jak zachowywać się w przypadku kontaktów z nieznajomymi oraz podczas ewentualnej konfrontacji z agresywnym zwierzęciem – na te tematy rozmawiali policjanci z bialskiej komendy z dziećmi z Przedszkola Samorządowego Nr 13 w Białej Podlaskiej. Na świeżym powietrzu dzieci mogły podziwiać z kolei perfekcyjne umiejętności czworonożnego funkcjonariusza pod profesjonalnym nadzorem jego przewodnika.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych spotkali się z przedszkolakami Przedszkola Samorządowego Nr 13 w Białej Podlaskiej. Podczas spotkania przede wszystkim uświadamiali o niebezpieczeństwach, jakie dzieci mogą napotkać w codziennym życiu. Dużą część spotkania poświęcili ograniczonemu zaufaniu do osób obcych.

Podczas spotkania z maluchami mundurowi opowiadali także o ich pracy. Największą atrakcją okazał się pies służbowy i jego tresura. Na świeżym powietrzu dzieci mogły podziwiać perfekcyjne umiejętności czworonożnego funkcjonariusza pod profesjonalnym nadzorem przewodnika z bialskiej policji. Prowadzący spotkanie dzielnicowi przekazali dzieciom najważniejsze zasady prawidłowego zachowania podczas ewentualnej konfrontacji z agresywnym zwierzęciem.