Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności wpadł podczas interwencji pod jednym z bloków. Agresywny 29-latek oraz jego 19-letni kompan odpowiedzą też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów.

Przed weekendem bialscy mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące grupy głośno zachowujących się i najprawdopodobniej spożywających alkohol osób. Do zdarzenia doszło na jednym z bialskich osiedli. Na miejscu mundurowi zastali grupę osób, wśród których znajdował się 29-latek. W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Ten jednak chciał uniknąć odpowiedzialności próbując uciekać z miejsca interwencji. Szarpał i znieważał interweniujących policjantów. Dodatkowo obecny z nim 19-latek również zaczął szarpać mundurowych usiłując pomóc kompanowi w ucieczce.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało w organizmie 29-latka ponad promil alkoholu, natomiast w przypadku 19-latka było to powyżej 2 promili alkoholu.

Podejrzani o znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. 29-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące w związku z przestępstwem narkotykowym oraz przestępstwem przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

tekst i zdjęcia: KMP Biała Podlaska