Na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej znaleziono niewybuchy 4 bomb lotniczych. Patrol saperski rozpoczął dziś podjęcie znaleziska i jego neutralizację. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i osób postronnych rozpoczęła się ewakuacja okolicznych mieszkańców w odległości około 500 metrów od zdarzenia.

Dnia 23 kwietnia po południu dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia podczas prac ziemnych przy ulicy Sidorskiej przedmiotów przypominających niewybuchy. Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził tę informację

Znalezione przedmioty to 4 niewybuchy bomb lotniczych z okresu II Wojny Światowej o długości około 80-100 cm. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych. O znaleziskach powiadomiono także saperów z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Obecnie saperzy podejmują niewybuchy celem ich przewiezienia i dalszej neutralizacji. Saperzy sprawdzą też czy pobliski teren nie skrywa kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

W chwili obecnej z uwagi na rozmiar ładunku i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa trwa ewakuacja mieszkańców w odległości około 500 metrów od zdarzenia.