Szkoła Tańca Kontra wraca z tytułem II Vice Mistrza Europy. Sześć zawodniczek reprezentowało Białą Podlaskę na Mistrzostwach Europy Show Dance 2022.

Na turniejowej scenie w Zakopanem na Mistrzostwach Europy Show Dance 2022 nasze miasto Biała Podlaska, Polskę i Szkołę Tańca Kontra reprezentowały Nadia Kowalczyk (12 l.), Paulina Biskupska (11 l.), Hania Chmiel (7 l.), Maja Kruk (6 l.), Alicja Radomińska (6 l.) i Zosia Marczuk (6 l.).

Starsze z wymienionych dziewczyn tańczyły w kategorii Duet Junior 1 zajmując zaszczytne 19 miejsce, tym samym będąc wśród najlepszej 20stki duetów w swojej kategorii w Europie (i piątce w Polsce)! Natomiast 7 letnia Hania i jej młodsze koleżanki Maja, Alicja i Zosia w kategorii Grupy Mini Kids wywalczyły fenomenalne 3 miejsce i tytuł II Vice Mistrza Europy.

Za przygotowania zawodniczek do tanecznych Mistrzostw Europy odpowiedzialna była założycielka Szkoły Tańca Kontra Dorota Kowalczyk. Tak ogromny sukces tancerek na szczeblu mistrzowskim wymaga ciężkiej indywidualnej pracy i dobrze skomponowanej choreografii tanecznej. Na co dzień za treningi Kontry Mini odpowiada Ewelina Pietraszek.