Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości we wtorek odwiedził trzy miasta na Lubelszczyźnie. Wśród miast, w których zagościł znalazła się Biała Podlaska.

We wtorek (7 maja) Jarosław Kaczyński odwiedził Białą Podlaską. Spotkanie z liderem partii rządzącej cieszyło się dużym zainteresowaniem. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Białą w towarzystwie między innymi posłanki Elżbiety Kruk, kandydatki w wyborach do Parlamentu Europejskiego, senatora Grzegorza Biereckiego, marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz wicemarszałka Dariusza Stefaniuka.

Na spotkaniu Jarosław  Kaczyński m.in. zachęcał do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz znaczeniu dla przyszłego rozwoju Polski utrzymania się PiS  przy władzy:


Jeśli chodzi o  rządzenie, to najważniejszy jest charakter, najważniejszy jest  przyzwoity, uczciwy charakter. Sądzę, że chociaż w każdej dużej grupie  zdarzają się różne przypadki, to my, jeśli traktować nas jako pewną  całość, jeśliby spersonifikować Prawo i Sprawiedliwość, to taki  charakter ma. Taki charakter mamy i dlatego dobrze by było – nie dla  nas, bo rządzenie to jest niełatwa sprawa, w opozycji pod pewnymi  względami jest dużo milej, ale dla Polski, żebyśmy rządzili dalej.

Prezes PIS zachęcał również do głosowania w zbliżających się wyborach do UE na liderkę listy PiS województwa lubelskiego,  Elżbietę Kruk:

Będzie potrafiła  walczyć o interesy ziemi lubelskiej. Kryzys UE i naszej cywilizacji to  jest kryzys duchowy, a w sferze kultury Elżbieta Kruk wyspecjalizowała  się w swojej działalności parlamentarnej. Była przewodniczącą komisji  kultury.