W niedzielę na drogach powiatu bialskiego doszło do tragicznych wypadków drogowych w których śmierć poniosło dwóch kierujących pojazdami. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w obydwu przypadkach prawdopodobną przyczyna zdarzeń była nadmierna prędkość.

Do pierwszego wypadku doszło w niedzielę około godz. 1:30 w nocy w miejscowości Jelnica na drodze W-806. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault 29-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka tirem. Samochodem ciężarowym kierował 46-letni obywatel Białorusi. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.  W wyniku zderzenia 29-letni kierowca osobówki poniósł śmierć zmarł na miejscu wypadku.

Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło również w niedzielę po godz. 16.00 w miejscowości Bielany. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący motocyklem marki Suzuki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze następnie uderzył w drzewo. Motocyklem kierował 40-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do obydwu zdarzeń doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci ustalają okoliczności wypadków oraz apelują o rozwagę na drodze.