Za kradzież kilkuset metrów przewodów elektrycznych z terenu budowanej ścieżki rowerowej odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 26 i 28 lat. Wartość strat oszacowana została na kwotę 14 000 złotych.

Do zdarzenia doszło w połowie listopada ubiegłego roku w Białej Podlaskiej. Nieznani wówczas sprawcy skradli z terenu budowanej ścieżki rowerowej na odcinku: Aleja Jana Pawła II- ulica Brzegowa kilkaset metrów przewodu elektrycznego. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę 14 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w sprawie. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy miasta w wieku 26 i 28 lat. W miejscu ich zamieszkania policjanci ujawnili część skradzionych przewodów. Sprawcy zbywali je na skupach złomu na terenie miasta i gminy Biała Podlaska. Funkcjonariusze również tam zabezpieczyli cześć skradzionego mienia.

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z zatrzymującymi ich policjantami tłumaczyli, że przechodząc zobaczyli wystające z ziemi przewody. To wówczas przyszedł im do głowy pomysł kradzieży. „Amatorzy cudzego mienia” usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.