Kryminalni terespolskiego komisariatu ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Rośliny w różnej fazie wzrostu wysadzone były w foliowym tunelu oraz na terenie jednej z posesji w gminie Tuczna. Niektóre z nich sięgały niemal 2 metrów wysokości.

Policjanci powiatu bialskiego cały czas prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Kolejnym efektem pracy funkcjonariuszy terespolskiego komisariatu jest ujawnienie nielegalnej uprawy konopi. Przed weekendem kryminalni weszli na teren jednej z posesji w gminie Tuczna. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że zamieszkujący ją 38-latek może uprawiać konopie indyjskie. Na miejscu potwierdzili tą informacje.

W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili 11 roślin w różnej fazie wzrostu. Niektóre z nich sięgały niemal  2 metrów wysokości. Rośliny wysadzone były w foliowym tunelu oraz na terenie posesji. Zostały one zabezpieczone natomiast 38-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wobec 38-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.