W kościele pw. Św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej odprawiona została msza w intencji Policjantów i Pracowników Policji. To wyjątkowa data, gdyż tego dnia obchodzone jest Święto Policji. Po uroczystościach funkcjonariusze włączyli się w akcję krwiodawstwa organizowaną przez parafię, dzieląc się tym co najcenniejsze, darem własnej krwi.

Wczoraj(24 lipca) o godz. 8:30 w Kościele p.w. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji policjantów, emerytów policyjnych, pracowników Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz ich rodzin. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Kanonika Henryk Jakubowicz, Proboszcz Parafii oraz kapelana KMP w Białej Podlaskiej. Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Danieluk kapelan Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, ktory przypominał jak ważna i odpowiedzialna jest służba policyjna.

W uroczystościach wraz z parafianami uczestniczyli między innymi Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, insp. Wojciech Czapla, wraz z I Zastępcą: mł. insp. Robertem Winiarkiem, kadra kierownicza, policjanci i pracownicy komendy wraz z rodzinami, a także emerytowani policjanci. Podczas mszy wystawiony został poczet sztandarowy ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji  w Białej Podlaskiej.

Na zakończenie mszy świętej słowa wdzięczności wypowiedział insp. Wojciech Czapla, dziękując ks. Kanonikowi za codzienne duchowe wsparcie policjantów i pracowników bialskiej komendy oraz ich rodzin. A także za celebrację mszy w tak wyjątkowym dla nas dniu, gdy obchodzimy 103-lecie powstania Polskiej Policji.

Po mszy policjanci aktywnie włączyli się w akcję krwiodawstwa organizowaną przez parafię już od wielu lat. Funkcjonariusze stawili się pod krwiobusem ustawionym na placu kościelnym, by podzielić się tym co najcenniejsze, darem własnej krwi. Przykład dał Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, który jako jeden z pierwszych oddał krew.

Policjanci chętnie włączają się w tego typu akcje, od wielu lat regularnie oddając krew. Jak podkreślają, ten bezinteresowny gest daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim staje się bezcenny dla tych, którzy go potrzebują.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. W sezonie wakacyjnym jest szczególnie potrzebna i dlatego zachęcamy do jej oddawania.

Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.