Za kierowanie skuterem „na podwójnym gazie” odpowiadał będzie 63-latek z gminy Janów Podlaski. Mężczyzna został ujęty przez innego kierowcę, po tym jak zawracając przewrócił jednoślad.

W sobotnie popołudnie dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy skutera, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zakalinki Kolonia.

Z relacji świadka wynikało, że zwrócił uwagę na niebezpieczne manewry wykonywane przez wskazanego kierowcę, który próbując zawrócić wywrócił jednoślad. Zgłaszający początkowo zatrzymał się, by udzielić mu pomocy. Jednak kierowca skutera twierdził, że nic się nie stało. Chciał też kontynuować jazdę. Mężczyzna wyraźnie znajdował się pod wpływem alkoholu, dlatego świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę informując o wszystkim stróżów prawa.

Na miejscu funkcjonariusze janowskiego komisariatu ustalili personalia kierowcy. Okazało się, że skuterem podróżował 63-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń spożytego alkoholu. Zachowanie 63-latka również świadczyło o tym, że znajduje się pod jego wpływem. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w jego organizmie.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Powinna być ona przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.