Kolejna akcja oddawania krwi organizowana przez Studenckie Koło Naukowe “eRka”. Wampiriada zachęca każdego zdrowego i chętnego niesienia pomocy człowieka do pomocy potrzebującym. W tym roku oddający krew otrzymają w zamian darmowy obiad.
Już 12 maja 2021 roku Studenckie Koło Naukowe “eRka” organizuje kolejną edycję Wampiriady. Ambulans będzie czekał przed budynkiem głównym Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. W tym roku także restauracja Rozmaryn zechciała dołączyć się do akcji i każdej osobie która odda krew zafunduje obiad.
Krwiodawcą może być każdy zdrowy człowiek. Tylko wówczas oddawanie krwi nie będzie szkodliwe dla organizmu, a pobrana krew lub jej składniki nie będą stanowić zagrożenia dla chorych.
Możesz zostać Honorowym Krwiodawcą, jeżeli:
– ukończyłeś 18 rok życia;
– nie chorowałeś na żółtaczkę zakaźną;
– w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziłeś żadnych zabiegów chirurgicznych;
– w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywano u Ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
– nie przyjmowałeś nigdy narkotyków;
– nie przyjmujesz i ostatnio nie przyjmowałeś żadnych leków;
– kobieta nie może oddawać krwi w czasie trwania miesiączki i 3 dni po jej zakończeniu;
– nie przechodzisz aktualnie żadnej infekcji (katar, kaszel, ból gardła)
Nie wahaj się, podejmij decyzję!
Zgłoś się do Ambulansu który będzie pod PSW:
– wypoczęty;
– po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku;
– z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem);
– dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu










Bądź pierwszym który zostawi komentarz.