W sobotnie popołudnie na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej 48-letni kierowca potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 60-latkę. W chwili wypadku kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W niedzielę natomiast doszło do zderzenia aut w miejscowości Komarno-Kolonia. Tam na szczęście tam skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 19.00 na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący osobowym WV-em 48-latek, nie zachował szczególnej ostrożności i najechał na pieszą. 60-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że siedzący za kierownicą osobówki mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Od 60-latki została pobrana krew na zawartość alkoholu w organizmie. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia.

Natomiast wczoraj po godz. 17.00 w miejscowości Komarno-Kolonia kierujący samochodem marki Renault 37-latek na zaśnieżonej i oblodzonej jezdni nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z osobową Skodą.  Do szpitala trafili kierowcy obydwy aut. Na szczęście ich obrażenia nie okazał się groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.