Dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury MOK w Terespolu zrealizuje w okresie wakacyjnym dwa przedsięwzięcia. Projekty dotyczyć będą historii miasta oraz twórczości artystycznej jego mieszkańców.

„Historia Miasta. Plener – Aktywacja!” opierać się będzie na warsztatach organizowanych w przestrzeni miejskiej. W kilkudniowych zajęciach zaplanowanych na kolejne tygodnie lipca i sierpnia uczestniczyć mogą osoby w każdym wieku. Ich zadaniem będzie stworzenie prac dotyczących historii Terespola, jego obecnych walorów, dawnych obiektów architektonicznych oraz postaci ważnych dla rozwoju miasta. Każda grupa może liczyć maksymalnie 10 osób (z wyjątkiem warsztatów rzeźbiarskich, gdzie może się zapisać 6 uczestników). Chętni proszeni są o zgłaszanie się do MOK Terespol drogą mailową, telefoniczną lub osobiście. Więcej szczegółów znaleźć można na plakacie.

MOK poszukuje również młodych wolontariuszy, którzy pomogą stworzyć Terespolską Platformę Kultury skupiającą twórczość mieszkańców miasta i okolic. Młodzież zaangażowana w projekt dotrze do rodzimych artystów i aktywistów, którzy z pomocą MOK będą mogli promować swoją działalność w internecie. Wolontariusze szukać będą także regionalistów oraz osób starszych, które mają do opowiedzenia ciekawe historie związane z przeszłością Terespola. Zapisy dla osób chętnych do udziału w wolontariacie trwają do 5 lipca.