Dwóch mężczyzn włamało się do domu na terenie gminy Biała Podlaska. Na widok właściciela zbiegli z miejsca zdarzenia, natomiast niedługo cieszyli się wolnością. Funkcjonariusze znaleźli przy nich gotówkę i biżuterię wycenioną na kwotę ponad 110 tysięcy złotych.

Przed weekendem dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące włamania do domu. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Biała Podlaska. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zastał włamywaczy na gorącym uczynku zdarzenia. Na jego widok sprawcy uciekli z posesji. Wówczas mężczyzna wspólnie ze świadkiem rozpoczęli pościg, informując mundurowych o miejscu, w którym się znajdują. Dzięki wspólnym działaniom z pokrzywdzonymi policjanci zatrzymali obydwu podejrzewanych o włamanie mężczyzn. Dodatkowo, z relacji zgłaszającego wynikało, że uciekający mężczyźni użyli wobec jednego z nich gazu łzawiącego, grożąc obydwu nożem.

Okazało się, że zatrzymani to 29-letni mieszkaniec Warszawy oraz 26-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ujawnili przy nich gotówkę i biżuterię wycenioną na kwotę ponad 110 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z bialskiej komendy w miejscu zamieszkania 26-latka ujawnili dodatkowo narkotyki, a także wartościowe przedmioty, gdzie istniało uzasadnione przypuszczenie, że mogą one pochodzić z czynu zabronionego.

Wobec obydwu podejrzanych bialski sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.