Starszy aspirant Sylwia Jaworowska odwiedziła wychowanków z Przedszkola Samorządowego nr 10 w Białej Podlaskiej. Podczas szeregu pogadanek z grupami maluchów przybliżyła im podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące pieszych. Wiele uwagi poświęciła też obowiązkowi korzystania z elementów odblaskowych. Nie zabrakło też informacji dotyczących służbie w Policji.

Przed weekendem starszy aspirant Sylwia Jaworowska policjantka Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z bialskiej komendy odwiedziła Przedszkole Samorządowe nr 10 w Białej Podlaskiej. Funkcjonariuszka opowiadała w przystępny dla maluchów sposób o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Omówiła podstawowe znaki drogowe istotne z punktu widzenia wieku przedszkolnego. Nie zabrakło też informacji na temat zagrożeń jakie dzieci mogą napotkać w codziennym życiu. Część spotkania poświęcając ograniczonemu zachowaniu wobec obcych osób.

Po spotkaniu przedszkolaki wiedzą już jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak zachować się w przypadku kiedy w ogóle go nie ma. Funkcjonariuszka omówiła również kwestie konieczności korzystania z elementów odblaskowych. Tłumaczyła, jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu.

Nie obyło się również bez informacji o służbie w Policji oraz pokazu sprzętu policyjnego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Największe emocje wśród starszych przedszkolaków wzbudziły informacje o pracy technika kryminalistyki oraz możliwość zobaczenia w jaki sposób zabezpiecza się ślady linii papilarnych. Na pamiątkę dzieci otrzymały odbitki swoich linii papilarnych.