Pracownica jednego z bialskich sklepów po przyjściu do pracy zauważyła wybite okno sklepowe, a w środku fragment cegły i betonu, które prawdopodobnie wykorzystał wandal. Okazało się, że sprawcą jest 29-latek, który witrynę, bo zdenerwował się dzień wcześniej na właściciela.

W połowie tego miesiąca bialscy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu witryny jednego ze sklepów na terenie miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że po przyjściu do sklepu zauważyła wybite w kilku miejscach okno, a w środku fragment cegły i betonu, które prawdopodobnie wykorzystał wandal. Policjanci zabezpieczyli też szpadel wykorzystany przez sprawcę. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę około 2 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci. W trakcie prowadzonych czynności ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami swoje zachowanie faktem, że zdenerwował  się dzień wcześniej na właściciela. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.