Galeria Podlaska zaprasza na wystawę Gabrieli Jurkitewicz pt. “Grafika”. Składa się ona grafik, które prezentują kobiece postacie oraz sny.

Galeria Podlaska zaprasza na wernisaż wystawy Gabrieli Jurkitewicz, który odbędzie się 8 października o godzinie 17. Wystawę można oglądać od 7 października do 2 listopada.

Wystawa jest połączeniem dwóch dyplomów- licencjackiego i magisterskiego. Dyplom licencjacki składa się z pięciu grafik wykonanych w technice mezzotinty, przedstawia on pięć kobiecych przedstawień, cztery z nich są własną interpretacją ukazania demonów, jeden z nich przedstawia Anioła Stróża.
Są to kolejno: Asmodeusz (demon pożądania i rozpusty), Lilith (demon zagrażający kobietom w ciąży), Samael (anioł śmierci) oraz dobrze znany Lucyfer. Głównym założeniem było ukazanie demonów w inny sposób niż jako odstraszające nas potwory, lecz jako postacie, które swoim pięknem i “delikatnością” będą mogły z łatwością skłonić nas do złego.

Dyplom magisterski jest serią grafik ukazujących sny. Dyplom powstawał wraz z Martą Markuszewską, a naszym głównym założeniem było skonfrontowanie naszej własnej wizji snu i tego, jak widzi go druga osoba, która słyszy jedynie historię w żadnym stopniu nie odnoszącą się do jej własnego życia. Całość składa się z 16 grafik wykonanych w technice wklęsłodruku, ukazany fragment jest moją częścią dyplomu.