Ekipa AZS PSW II Biała Podlaska po rundzie jesiennej znajduje się na czwartym miejscu w III lidze. O minionej i przyszłej rundzie rozmawialiśmy z trener Magdą Konieczną.

Jak Pani ocenia waszą grę na jesieni w III lidze?
Celem II drużyny w klubie jest przygotowanie wyróżniających się zawodniczek do gry w pierwszym zespole oraz umożliwienie zawodniczkom z pierwszej drużyny, które nie rozegrały pełnego meczu w Ekstralidze kobiet, zachowania rytmu meczowego. W rundzie jesiennej gra wyglądała bardzo rożnie. Zdecydowanie lepiej zespół prezentował się w meczach rozgrywanych na własnym stadionie. Na plus można zaliczyć dobrą skuteczność, co przełożyło się na strzelenie 64 bramek.

Czy można kogoś wyróżnić indywidualnie? Czy były rekomendacje do pierwszej ekipy?
Wystąpiły okresowe przesunięcia zawodniczek do pierwszej drużyny. Myślę, że na wiosnę będą one częstsze, bo jest kilka zawodniczek perspektywicznych, które mogą zasilić szeregi I drużyny w najbliższej przyszłości.

Jakie cele w klubie stawia się przed drugą drużyną?
Jeśli chodzi o grę w III lidze, największe rezerwy widzę w grze obronnej. Ze względu na częste rotacje w składzie, linia obrony nie funkcjonowała najlepiej. Było to szczególnie widać w pierwszych meczach sezonu z Górnikiem Łęczna i KKP Unią Lublin. Dwa remisy i niespodziewana porażka na wyjeździe z Iskrą Krzemień spowodowały, że po rundzie jesiennej zajmujemy 4 miejsce.

Jakie macie plany na okres przygotowawczy?
Do rundy rewanżowej będziemy się przygotowywać na własnych obiektach. Ze względu na mała liczbę drużyn pierwsza kolejka odbędzie się dopiero w kwietniu, więc mamy dużo czasu na przygotowania. Celem jest poprawie gry całego zespołu i zdolności indywidualnych zawodniczek.

Czego możemy spodziewać się na wiosnę?
W szczególności skupimy się na meczach z Górnikiem , Unia i Iskrą, z którymi nie udał się wygrać na wiosnę. Rozpoczynamy rundę rewanżową z Górnikiem, więc już pierwszy mecz zweryfikuje nasze cele na wiosnę.