W Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się koncert charytatywny “Gramy dla Oli, podczas którego prowadzona zbiórka pieniędzy pod patronatem Caritas Diecezji Siedleckiej. Dochód przeznaczony będzie na leczenie 33-letniej Aleksandry Włodarczyk, która już od trzech lat walczy z nowotworem – ziarnicą złośliwą.

Koncert odbędzie się 31 sierpnia (sobota) o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

W ten wieczór w Kinie Sława wystąpią: Muszyna’s Band z Łosic, Uczniowie Laboratorium Muzyki z Warszawy oraz Broken Quantizers z Gdańska.

Ziarnica złośliwa (chłoniak Hodgkina) to choroba jeszcze 10 lat temu uznawana za nieuleczalną. 33-letnia dziś Aleksandra Włodarczyk zachorowała na nią kilka lat temu.

Kiedy skończyłam 30 lat, usłyszałam diagnozę: ziarnica złośliwa. Był to dla mnie i dla moich bliskich ogromny szok. Nikt w rodzinie wcześniej nie chorował na nowotwór – wspomina Aleksandra Włodarczyk.

Jak wygląda życie kobiety, która choruje na nowotwór? – Całe moje życie, i nie tylko moje, zmieniło się diametralnie. Teraz najważniejszym celem jest to, aby wyzdrowieć. Rodzina i przyjaciele bardzo wspierają mnie w walce z chorobą. To dzięki nim nadal mam siłę by walczyć i się nie poddawać.

Nadzieją dla Pani Aleksandry jest lek Nivolumab, który w jej przypadku nie jest jednak refundowany. Miesięczny koszt lekoterapii to około 30 tysięcy złotych. Koszt leczenia znacznie przewyższa możliwości finansowe kobiety, dlatego jest zmuszona prosić o wsparcie.

Szczegóły znajdują się także pod adresem: www.pomagamy-oli.pl.