Do aresztu trafiło dwóch mieszkańców miasta w wieku 18 i 19 lat. Podejrzani są zarówno o posiadanie jak też udzielanie narkotyków. Zabezpieczone środki z mieszkania jednego z nich, wystarczyłyby do sporządzenia ponad 7400 porcji dealerskich.

Przed weekendem bialscy kryminalni uzyskali informację, z której wynikało, że 18-letni mieszkaniec miasta w miejscu swojego zamieszkania wspólnie z innymi osobami może posiadać znaczną ilość narkotyków. W czwartek policjanci weszli do wytypowanego mieszkania. Ujawnili tam słoiki i woreczki z suszem, woreczki ze zbryloną brunatną oraz krystaliczną substancją, a także papierowe skręty z suszem. Policjanci ujawnili też narkotyki przy 18-latku jak też obecnych na miejscu 19 i 24-letnim mieszkańcu miasta.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili zbryloną substancję również poza mieszkaniem 18-latka.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że zabezpieczone środki to amfetamina, mefedron, haszysz oraz marihuana. Wystarczyłyby one do sporządzenia ponad 7400 porcji tych narkotyków.

W weekend wobec 18 i 19- latka bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Starszy z mężczyzn podejrzany jest o posiadanie oraz udzielanie narkotyków, 18-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie. Wobec trzeciego z nich 24-latka  prokurator zastosował dozór Policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.