Worek medali przywieźli miłośnicy pływania w zimnej wodzie z Bialskiego Klubu Morsa / Masters Team Biała Podlaska. Cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy w Otwartych Mistrzostwach Mińska i Białorusi, oraz dwa złote i trzy brązowe w Otwartych Mistrzostwach Polski w Świętochłowicach.

Otwarte Mistrzostwa Mińska i Białorusi

Dwa złote medale i jeden srebrny padły łupem Ryszarda Sowy. W kategorii 30-40-latków, wygra wyścigi na 100 metrów klasycznie i 200 stylem dowolnym, na dystansie 450 metrów stylem dowolnym był drugi.  Rafał Miszkiniuk w tej samej kategorii wiekowej wygrał 200 metrów stylem klasycznym oraz był drugi na 100 metrów. Grzegorz Kucharuk był bezkonkurencyjny na 200 metrów stylem dowolnym oraz drugi na 50 metrów. Cała trójka oraz Katrina Volskaya (Białoruś) wywalczyli brąz w sztafecie 4×25 metrów. Zawody odbyły się na zamarzniętym jeziorze Kosomolskim w wyciętych w lodzie torach.

Otwarte Mistrzostwa Polski

Na odkrytym basenie w Świętochłowicach rozegrano Otwarte Mistrzostwa Polski. Najlepiej z zawodników wypadł Michał Jagiełło. Wygrał on 50 metrów stylem dowolnym i sztafetę 4×50. Ryszard Sowa zajął trzecie miejsce na 500 metrów stylem dowolnym i również trzecie w sztafecie 4×50. Rafał Miszkiniuk był trzeci w sztafecie 4×50. Pięć medali to dorobek Bialskiego Klubu Morsa Masters Team Biała Podlaska.