Można powiedzieć, że to tylko kosmetyczne zmiany, jednak bardzo istotne dla kursantów. Co w planach na nowy rok ma dyrektor?

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej od miesiąca ma nowego dyrektora. Jedna z pierwszym wprowadzonych przez niego zmian dotyczy zaopatrzenia ośrodka w terminal płatniczy. – W wielu miejscach od dawna można już płacić kartą za zakupy, a u nas dopiero od kilku dni można zapłacić w ten sposób za egzamin. Zmiana dotyczy również oddziału terenowego w Łukowie  – wyjaśnia Igor Dzikiewicz.

W najbliższym czasie planowane jest również odświeżenie szaty graficznej strony internetowej WORD. – Przy tej okazji chcemy, z czasem wprowadzić możliwość rezerwacji internetowej terminów egzaminów. Mam również kilka planów, o których chciałbym powiedzieć dopiero bliżej końca ich realizacji – podkreślał Dzikiewicz.

Dyrektor zapowiada, że oprócz egzaminowania placówka będzie stawiała na profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Chcę zająć się uświadamianiem ludzi w tym dosyć ważnym zakresie. Będzie to naszym priorytetowym zadaniem na 2019 rok. Mam nadzieję zachęcić do współpracy szkoły z terenu miasta – dodaje.

W zakresie uzupełnienia taboru samochodowego planowany jest zakup samochodów ciężarowych oraz nowego ciągnika, ponieważ dotychczasowy liczy sobie już 30 lat.