Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta, radni poparli projekt Zjednoczonej Prawicy wspierający m.in. branże gastronomiczną. Dla restauratorów zwrócone będą koszty koncesji na sprzedaż alkoholu.

Zwolnienie z opłat za sprzedaż alkoholu dla gastronomii – takie rozwiązanie za sprawą nieugiętej postawy radnych Zjednoczonej Prawicy przyjęto na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta. Każdy przedstawiciel branży gastronomicznej będzie mógł zwrócić się z wnioskiem o umorzenie opłaty za koncesję na alkohol w 2021r.

Przez ogólnoświatowy kryzys cierpi w szczególności branża gastronomiczna. Mimo zamknięcia, restauratorzy muszą płacić do miejskiej kasy czynsz za lokal oraz opłatę za koncesję na sprzedaż alkoholu. To się ma zmienić. – Każdy właściciel lokalu będzie mógł złożyć wniosek o umorzenie tych należności. Tym, którzy wnieśli już opłatę, zostanie ona zwrócona – tłumaczy Dariusz Litwiniuk

Warto podkreślić, że zwrócona będzie całość poniesionych wydatków, a nie jedna trzecia, tak jak proponował prezydent Michał Litwiniuk,

Na następnej sesji Rady Miasta podejmowana będzie dyskusja umorzenia przedsiębiorcom opłat za wynajem od miasta nieruchomości, co proponowali radni Zjednoczonej Prawicy.