Starania radnych Zjednoczonej Prawicy doszły do skutku. Nazwanie ronda na alei Solidarności mianem jednego z współzałożycieli Podlaskiej Wytwórni Samolotów okazało się doskonałym pomysłem. Skrzyżowanie będzie nosiło nazwę Stanisława Różyczki de Rosenwertha.

W styczniu przewodniczący Klubu radnych Zjednoczona Prawica Białej Podlaskiej Dariusz Litwiniuk złożył do urzędu miasta projekty uchwał z propozycjami nazw rond w ciągu DK2. Jedną z opcji było nazwanie ronda na alei Solidarności nazwiskiem jednej z ważniejszych postaci przedwojennej Białej Podlaskiej –  Stanisława Różyczki de Rosenwertha.

Starania radnych zostały docenione i jedno z nowopowstałych bialskich rond zyska miano zapomnianego bohatera Białej.

Stanisław Różyczka de Rosenwerth był jednym z współzałożycieli Podlaskiej Wytwórni Samolotów i właścicielem majątku w Cieleśnicy, gdzie w czasie II wojny światowej mieściła się komórka sądu specjalnego Armii Krajowej. Po wojnie majątek został zajęty przez państwo a Rosenwerth oskarżony o rzekomą współpracę z okupantem i skazano na 15 lat ciężkiego więzienia we Wronkach. Nadanie rondu przy Alei Solidarności jest niezwykłym gestem, tym bardziej ze względu na małą rozpoznawalność tej ważnej dla naszego regionu postaci.