Fundacja ADRA Polska, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym, w tym lękowi wywołanemu pandemią wirusa COVID-19, postanowiło uruchomić grupy wsparcia online prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.

Grupa ADRA Polska zaprasza do udziału w grupach wsparcia organizowanych w ramach projektu „Równoważnia”. Do udziału w grupie może zgłosić się każda osoba, odczuwająca trudności związane z okresem pandemii, stresu oraz zmaganiom, które mogą prowadzić do wzmożonego napięcia emocjonalnego, z którym bardzo trudno jest sobie poradzić. Dzięki grupie bezpiecznie i anonimowo można będzie podzielić się własnymi przeżyciami, wymienić doświadczeniami, pomysłami, otrzymać wsparcie.

Grupy wsparcia będą odbywały się pod opieka specjalistów- psychologów, trenerów, doradców zawodowych, terapeutów i coachów. Grupy działać będą działać w oparciu o model, dzięki któremu pod „skrzydłami” jednego z ekspertów mogą zostać objęte nawet 144 osoby. – Już teraz dostajemy dużo zgłoszeń, co pokazuje, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu pomoc. – dodaje Magda Matuszewska z Fundacji ADRA Polska.

Aby dołączyć do grupy wsparcia „Równoważnia” należy wejść na stronę www.adra.pl/kryzys, wypełnić krótki formularz, poczekać na kontakt ze strony fundacji.

Spotkania będą odbywać się online wymagają jedynie komputera i dostępu do Internetu. Udział jest bezpłatny.