Sekcja piłki ręcznej AZS AWF Biała Podlaska wsparta została niebagatelną sumą 150 tys. złotych przez Marszałka Województwa Jarosława Stawiarskiego.

Takiego wsparcia ze strony Urzędu Marszałkowskiego jeszcze nie było  (wcześniej 20-30 tys.). Duża zasługa w tym wsparciu wicemarszałka Dariusza Stefaniuka, który od początku pilotował tą sprawę. Dzięki tej kwocie wsparciu miasta Biała Podlaska i sponsorów akademicy liczą na budżet na poziomie 700 tys. złotych. Co gwarantowałoby zabezpieczenie finansowe i pozwalało myśleć o walce o najwyższe cele w I lidze.

Piłkarze przygotowania rozpoczną w połowie sierpnia. O zmianach kadrowych pisaliśmy <<<tutaj>>>. W okresie przygotowawczym szczypiorniści AZS AWF udadzą się na silnie obsadzony turniej na Litwie. Liga rusza 21 września. W pierwszej kolejce AZS u siebie podejmie Wisłę Orlen II Płock. Poza rezerwami Wisły rywalami bialczan w I lidze grupie C będą: KPR Legionowo, AZS UJK Społem Kielce, MTS Chrzanów,  SRS Czuwaj Przemyśl, NLO SMS ZPRP Kielce, Padwa Zamość, KSSPR Końskie, AZS UW Warszawa, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, Azoty II Puławy.