Na jednym z bialskim osiedli mieszkańcy zauważyli łosia. Zwierzę było przestraszone i zagubione. Z pomocą przyszli strażnicy miejscy.

Zwierzę błąkało się w okolicy ulicy Okopowej, było również na lądowisku przy szpitalu, a także na jednym z parkingów przy ulicy Janowskiej. – Strażnicy miejscy zabezpieczyli ulicę Okopową by bezpiecznie wyszedł z terenu wymiennikowni, a następnie w miarę naszych możliwości pomogliśmy mu przedostać się za obwodnicę – wyjaśnia Henryk Nędziak, komendant SM.

Okazało się, że to nie pierwsza interwencja strażników w związku z obecnością łosia na osiedlach. – Zdarzało się, że zwierzęta pojawiały się również przy osiedlu na ulicy Francuskiej. Zawsze staramy się pomóc mu wrócić w bezpieczne tereny. Z informacji jaką pozyskaliśmy od leśników wiemy, że w momencie kiedy pojawiają się wiosną młode, to samica łosia przegania starsze i to może być jednym z powodów takiego zagubienia się łosi – dodaje.

Komendant zaznaczył, że warto informować o takich sytuacjach służby. – Jako straż miejska możemy  pomóc niewiele, jednak będziemy zawsze starali się zrobić tak, by bezpiecznie zwierzę oddaliło się od miasta – wyjaśnia Nędziak.

Tymczasem na majówkową wycieczkę na jedno z bialskich osiedli wybrał się nietypowy gość 😲

Opublikowany przez bialanews.pl Piątek, 3 maja 2019