W niedzielę 10 marca w restauracji Galeria Smaków odbyło się impreza z okazji Dnia Kobiet. Program zawierał w sobie muzykę, poezję oraz teatr. Natomiast dzień wcześniej odbył się mecz piłki siatkowej.

Wydarzenie rozpoczęli cenieni artyści: Danuta Stankiewicz (wokal), Andrzej Wojda (wokal) i Ryszard Nowaczewski (scenariusz, prowadzenie i wokal) programem muzycznym pt. ,,Przynoszę ci siedem czerwonych róż” utrzymanym w charakterze ,,barwnego kalejdoskopu” różnych rodzajów muzyki (od klasyki do rozrywki) z dużą dawką dobrego humoru.

Licznie zebrana publiczność, złożona głównie z kobiet, miała okazję wysłuchać najpiękniejsze polskie piosenki z minionych lat, np: ,,Kochać, jak to łatwo powiedzieć”, ,,Gdzie się podziały tamte prywatki”,  czy ,,Nie płacz kiedy odjadę”.

Miłym akcentem był tort oraz kwiaty (tulipany), które tradycyjnie wręczane były kobietom przez przedstawicieli władz miasta: burmistrza Jacka Danieluka, przewodniczącego rady miasta Jarosława Tarasiuka, sekretarza miasta Józefa Paderewskiego oraz radnych: Andrzeja Łukasiaka, Krzysztofa Prokopiuka i Waldemara Wróblewskiego.

W tym czasie na scenie pojawili się Helena i Andrzej Antsipenka z bialskiego ,,Teatru Słowa” odgrywając przedstawienie poetycko-wokalne opwiadające o zauroczeniu, fascynacji i miłości dwojga kochanków.

Na zakończenie Angelika Olszewska odegrała monodram ,,O co biega kobietom” (tekst Macieja Kałacha i Angeliki Olszewskiej w reżyserii Mateusza Olszewskiego).

Z założenia miał to być spektakl o kobietach kochających bieganie. Ale był też o tych, które go nienawidzą. Aktorka wcielała się w sześć postaci, których losy skrzyżowały się podczas biegu ogarniającego pół miasta.

tekst i zdjęcia: Łukasz Pogorzelski, MCKSiR Terespol