Pod koniec zeszłego roku bialski MZK planował zakup dwóch autobusów. Pojazdy miały być używane, lecz nie starsze niż z 2016 roku. Jako że nie pojawiła się żadna oferta, spółka postanowiła zmienić koncepcję i uzyskać zewnętrzne środki na powiększenie taboru o autobusy elektryczne.

MZK nie stać na kupno nowych środków transportu, dlatego pojawił się pomysł o pozyskaniu używanych Solarisów, które spełniałyby normę czystości spalin EURO 6. Przedsiębiorstwo chciało wprowadzić je na ulice zamiast dwóch kilkunastoletnich pojazdów marki Jelcz. Szef MZK liczył na współpracę z jedną z firm leasingowych, jednak nie udało się jej nawiązać.

Ostatnio spółka powiększyła tabór w 2019 roku. Dzięki unijnemu dofinansowaniu zakupiono pięć autobusów. W ramach tego samego projektu na terenie miasta powstały nowe wiaty i zatoczki. Obecnie, po nieudanej próbie zakupu Solarisów z drugiej ręki, MZK ponownie postara się o dotację. W planach jest zakup pojazdów elektrycznych. Szansą na ich pozyskanie może być udział w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub kolejna dopłata z UE.